Mbytet edhe një person në detin e Shqipërisë

Një i moshuar ka gjetur vdekjen teksa ishte duke u larë në det.

Ngjarja e rëndë kë ndodhur në Tale të Lezhës, ku sipas policisë shtetasi Dedë Fisha, 76 vjeç, rezulton të jetë mbytur. Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia, e cili nisi hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Kujtojmë se dje dje një person u mby në plazhin e Durrsit. Ndërsa në muajin e fundit kanë vdekur dhejtra persona të plazhet shqiptare,sidomos në atë të Durrësit. Një ndër shkaktarët e këryre vdekjeve është edhe mungesa e vrojtuesve dhe shpëtimtarve nëkëto plazhe.