Memli Krasniqi: Çfarë emocionesh, çfarë gëzimi e krenarie

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka shkruar pas fitores së medaljes së Artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” nga xhudistja, Distria Krasniqi.

Krasniqi ka thënë se e mban mend Distrian si një 15 vjeçare që me shumë pasion e punë synonte të bëhej më e mira në xhudo – jo vetëm për shkëlqimin e saj, por edhe të Kosovës. E që këtë gjë ajo sot e arriti.

Ai e ka falënderuar xhudisten për emocione dhe për medaljen e dytë të artë olimpike për vendin tonë, po ashtu edhe trajnerin Toni Kuka.

Postimi i plotë:

“Çfarë emocionesh, çfarë gëzimi e krenarie! Urime Medaljen e Artë Olimpike Distria! Urime Kosovë e dashur!

Një ngjitje e jashtëzakonshme drejt së artës olimpike. E mbaj mend Distrian si një 15 vjeçare që me shumë pasion e punë synonte të bëhej më e mira në xhudo – jo vetëm për shkëlqimin e saj, por edhe të Kosovës. Dhe ajo sot e arriti këtë!

Të lumtë Distria! Falemnderit për këto emocione, falemnderit për medaljen e dytë të artë olimpike për vendin tonë. Falemnderit mjeshtrit të papësëritshëm Toni Kuka.”