Memli Krasniqi largon nga Kryesia edhe tre “komandantë” të fortë

Dikur ishin ndër njerëzit më të fuqishēm në PDK, por sot treshja e “komandantave”, janë jashtë Kryesisë së re.

Sami Lushtaku, Elmi Reçica e Xhavit Haliti, nuk janë më pjesë e organit më të rëndësishëm vendimmarrës në PDK-Kryesisë, raporton Gazeta Blic.

Derisa në kohën sa PDK drejtohej nga Kadri Veseli që të tre ishin në Kryesi, nga sot ata nuk do të jenë pjesë e këtij forumi të PDK-së.

Në vazhdim i gjeni emrat e ri të Kryesisë:

Nënkryetarë: Vlora Citaku, Ramë Buja, Enver Hoxhaj dhe Uran Ismaili.

Ndërkaq, anëtarë janë: Bernar Nikaj, Donika Shahini, Jakup Nura, Bekim Qollaku, Nexhat Demaku, Evgjeni Thaci-Dragusha, Sokol Bashota, Besa Kabashi Ramaj, Adri Nurellari, Rashit Qalaj, Zenun Pajaziti, Valdete Idrizi, Betim Gjoshi, Fehmi Mujota, Petrit Hajdari, Luljeta Veselaj-Gutaj, Blerand Stavileci, Muzafer Shala, Muhamet Haliti, Kujtimi Gashi, Safete Hadergjonaj, Donjet Bislimi.

Ndërkaq këta ishin anëtarët e Kryesisë së kaluar të PDK-së:

Kadri Veseli

Abelard Tahiri

Bajrush Xhemaili

Bedri Hamza

Betim Gjoshi

Blerta Deliu

Donjet Bislimi

Eliza Hoxha

Elmi Reçica

Enver Hoxhaj

Ganimete Musliu

Fehmi Mujota

Floretë Zejnullahu

Hajredjn Kuçi

Ilir Kurtishi
Luljeta Veseli-Gutaj

Memli Krasniqi

Migjen Kelmendi

Muzafer Shala

Safete Hadërgjonaj

Sami Lushtaku

Shaqir Totaj

Uran Ismaili

Valdete Idrizi,

dhe Xhavit Haliti

/GazetaBlic