Miliona për ndarje

Inter do të duhet të paguajë një shumë të mirë të parave për largimin e Lucianon Spallettit nga ekipi.

Trajneri që në ditën e fundit i siguroi ekipit Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm, pritet të merr 25 milionë euro për ndërprerje të kontratës nga neroazzurrët.

Në anën tjetër, tashmë të gjitha mediat kanë shkruar dhe konfirmuar se Antonio Conte do të bëhet trajner i Interit për sezonin e ri, ndërsa ai do të nënshkruajë kontratë tre vjeçare me ekipin. (nga TopSporti.com)