Ministri izraelit i shëndetësisë testohet pozitiv nga COVID-19

Mediat izraelite kanë njoftuar se Ministri i Shëndetësisë i këtij shteti, Ya’acov Litzman, dhe gruaja e tij ka dalë pozitiv në testin për COVID-19, përcjellë Lajme365.

Dje ishte raportuar se Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu do të vendoset në karantinë pasi kishte qenë në kontakt me një person që ka rezultuar me Coronavirus pozitiv.

Kryeministri i Izraelit, dyshohet se është infektuar me Coronavirus, vendoset në karantinë

Në Izrael deri më tani janë shënuar 25 viktima si pasojë e pandemisë COVID-19.

Numri i personave të infektuar nga coronavirus në shtetin e Lindjes së Mesme ka arritur tejkaluar shifrën prej 6,000 personash. / Lajme365