Momenti kur shoferi humb kontrollin, Golfi fluturon mbi veturat e parkuara

Momenti i frikshëm i kapur nga kamerat e sigurisë në Bradford në Angli.

Shoferi i një Volkswagen Golf humb kontrollin e mjetit dhe përfundon duke fluturuar mbi disa makina të tjera, të parkuara anash rrugës.

Makina godet fillimisht një Honda Civic të parkuar në të djathtë të saj, përpara se godasë dy automjete të tjera, përfshirë një VW Passat.

Videoja u shpërnda në Facebook nga një faqe lokale që shkruan: ‘Përpjekja për të parkuar në Woodland Street, në rrugën White Abbey.