Moti në Kosovë për këtë javë

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius në maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë Celsius

Moti gjatë kësaj jave do të jetë me diell dhe pjesërisht I vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius në maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë Celsius.

Vranësirat nga dita e enjte parashihen të dendësohen dhe si rezultatet i këtyre proceseve fizike pritet të ketë reshje lokale shiu. /Insajder/