Muriqi golashënuesi i dytë më i mirë

Ylli i Kombëtares së Kosovës Vedat Muriqi e ka përbyllur një sezonë jashtëzakonisht të sukseshme në Superligën Turke me ekipin e tij Rizespor.

Sulmuesi shtatlartë nga Prizreni e ka përmbyllur sezonën me gjithsej 17 gola të shënuar dukë arritur të shpallet golashënuesi i dytë më i mirë në superligën turke. Muriqi është paraqitur në 34 ndeshje dhe në fushë ka qëndruar gjithsej 3026 minuta,

Më shumë gola se Muriqi ka shënuar gjatë këtij sezoni ka shënuar vetëm vetëm sulmesi i ekipit kampion të këtij sezoni Galatasaray, Mbaye Diagne i cili ka shënuar 30 gola.