Mustafa: Nëse nuk arrihet koalicioni me VV-në, LDK shkon në opozitë

Kreu i LDK-së Isa Musta, ka deklaruar në emisionin Argument Plus, se nëse nuk arrihet marrëveshja e koalicioni me VV-në, LDK shkon në opozitë.

Ai thotë se në asnjë variant LDK nuk hynë në koalicion me PDK-në dhe se nuk shfrytëzon asnjë të drejtë për negociata me ndonjë subjekt tjetër politik.

Ndër të tjera, Mustafa ka theksuar se ende nuk janë marrë vesh me VV-në për ndarjen e posteve qeveritare./21Media/