Ndërron jetë aktivisti i LDK-së nga Prizreni

Dega e LDK-së në Prizren ka njoftuar se ka ndërruar jetë anëtari i LDK-së, profesori Halit Buzhala, raporton TV Prizreni. Lajmin e ka konfirmuar kryetari i kësaj partie në Prizren Anton Quni, ku tha se vdekja e Buzhalës ka shënuar një humbje të madhe për Prizrenin dhe LDK-në.

Quni ka thënë se i ndjeri do të mbetet një ndër aktivistët më të devotshëm të Prizrenit.

Në njoftimin e tyre ata i kanë shprehur ngushllime familjes, dhe miqve.

Njoftimi i plotë:

E nderuara, familje Buzhala,Me dhimbje morem lajmin se ka ikur nga kjo bote, me i dashuri juaj, punetori i palodhur per dije e arsimim te brezave te shumte, aktivisti yne dhe qytetari i devotshem i Prizrenit e Kosoves, prof. Halit Buzhala.
Cfare humbje per te gjithe ne. Cfare pikellimi kur ikin njerezit e medhenj, punetor, te dashur e modest siç ishte profesori.
Do ta kujtojme perjetesisht per veprat e tij te mira jetesore.
E dashur familje Buzhala, miq e dashamire te profesor Halitit, duke ju shprehur ngushellimet tona te sinqerta, lutemi qe zoti t’ua lehtesoj dhimbjen.Shpirti i befte drite e u prehte ne paqen e pasosur!

LDK-Prizren
Kryetar,
Anton Quni