Ndërron jetë edhe një pushues në plazhin e Durrësit

Një pushues nga Bosnja ka ndërruar jetë mesditën e sotme, pasi dyshohet se ka pësuar arrest kardiak.

Policia ka bërë të ditur se rreth orës 11:45, në lagjen nr.13,Durrës, shtetasi F.M., rreth 70 vjeç, banues në Bosnje, është futur në det dhe nuk është ndjerë mirë.

Ai është nxjerrë nga pushuesit dhe është transportuar në Spitalin Rajonal Durrës, ku ka ndërruar jetë.

Kujtojmë se se po në bregdetin e Durrësit në muajin e kaluar janë mbytur disa persona, njlëndër shkaktarët është edhe mungesa e vrojtuesve nëpër plazhe.