Në mesin e viktimave nga rrëzimi i aeroplanit në Itali edhe një fëmijë, informacione të reja

Një aeroplan i vogël privat u rrëzua mbi një ndërtesë në via Marignano, në San Donato Milanese (Milano) dhe tetë personat në bord humbën jetën, mes tyre edhe një fëmijë.

Zjarrfikëset, policia dhe automjetet e urgjencës ndodhen në vendin e ngjarjes.

Avioni ra mbi një ndërtesë të zbrazët në ndërtim, që përdorej  si zyra dhe parking për autobusët.

Banorët e zonës dëgjuan një zhurmë shumë të fortë dhe më pas një shpërthim, të shkaktuar nga ndikimi i ultra dritës.

Flakët përfshinë menjëherë ndërtesën dykatëshe në cep të via Marignano, raporton oranews.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit tragjik me 6 viktima.