Nga cilat qytete janë 2 rastet e konfirmuara me Coronavirus?

IKSHPK para pak minutave ka njoftuar se edhe dy raste të reja me coronavirus kanë dalë pozitiv gjatë ditës së sotme, duke shkuar në 90 numri i përgjithëshëm i të prekurve në Kosovë.

Sipas njoftimit të IKSHPK-së rastet pozitive vijnë nga dy qytete të ndryshme, njëri nga Prishtina dhe tjetri me vendbanim në Podujevë.

Të dy këta të infektuar janë raste kontakti, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.