Një femre në Pejë i gjindet makinë për bluarjen e narkotikëve

Në Pejë një personi të gjinisë femrore i është gjetur sasi narkotiku dhe një mulli për bluarjen e tij.

“POSEDIM I NARKOTIKËVE kosovar
Rr. UÇK, Pejë 22.03.2021 – 10:00. Është arrestuar i dyshuara femër Kosovare, pasi që gjatë kontrollit tek e njëjta është gjetur dhe konfiskuar 0.8 gram substance e dyshuar narkotike, e llojit marihuanë dhe një mulli për bluarje të narkotikut. Me vendim të prokurorit, e dyshuara lirohet në procedurë të rregullt.”-thuhet ne raportin policor.