Pamjet nga shpërthimi në Ferizaj (VIDEO)

Një faqe në ‘Facebook’ ka postuar një video, në të cilën shihen pamjet e para pas shpërthimit që ndodhi.

Në pamje shihet reagimi i shpejtë i Policisë, i Zjarrfikësve dhe i ekipeve shëndetësore.

Po ashtu shihen qytetarë të lënduar dhe të tjerë të frikësuar që shikojnë nga restoranti ku ka ndodhur shpërthimi.

Shpërthimi në Ferizaj dyshohet se ka ndodhur për si pasojë e një bombole gazi, ndërsa janë të dëmtuara nga shpërthimi disa lokale e vetura.