Për pak, Nora Gjakova e argjendtë në Lojërat Evropiane

Nora Gjakova ka fituar medaljen e argjendtë në Lojërat Evropiane të Bjellorusisë.


Xhudistja kosovare është mposhtur nga rusja Daria Mezhetskaia, në finalen deri në -57 kilogramë.

Para Nora Gjakoves, medaljen e artë e ka fituar edhe Maljinda Kelmendi, e cila mposhti në finale xhudisten ruse Natalia Kuziutina.

Sidoqoftë, ky është një sukses historik për Kosovën, duke u bërë kampion dhe nënkampion për herë të parë në Evropë.