Përfundon rinumërimi i votave, ja sa vota morri Meliza Haradinaj-Stublla

Ka përfunduar rinumërimi i votave në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve dhe sipas informacioneve të gazetës Infokus, Meliza Haradinaj-Stublla nuk ka arritur të bëhet deputete ndërsa, vendin e saj e ka zënë Albana Bytyqi.

Meliza Haradinaj-Stublla ka marrë 67 vota më pak se që mori herën e kaluar.

Nga 4,421 vota tani ka 4354, shkruan Gazeta inFokus.

Albana Bytyqi pas rinumërimit të vota ka marrë 41 vota me shumë se Meliza Haradinaj Stublla.

Një video-incizim ka zbuluar bashkëshortin e kryediplomates kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla, për përfshirjen e tij në një skandal të madh të manipulimit të votave.

Në këtë video ekskluzive të siguruar nga Gazeta Online Insajderi, zbulohet se si afaristi Dardan Stublla, ka blerë me para katër komisionerë të cilët ua kanë vjedhur votat kandidatëve tjerë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dhe ia kanë regjistruar Meliza Haradinajt-Stublla.