Policia i gjenë thikë një të mituri në Pejë

Mbrëmë rreth orës 22:00, Policia gjatë një kontrolli ndaj një të mituri në Pejë i ka gjetur dhe konfiskuar atij një bajonetë(thikë).

Policia e Pejës konfirmon se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Eliot Engel” në Pejës ndërsa rasti është cilësuar si:”ARMËMBAJTJE PA LEJE”, kurse pas intervistimit me urdhër të prokurorit kujdestar i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.