Presidenti Francez rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti francez Emmuel Macron ka rezultuar pozitiv në testin e COVID-19, ka bërë të ditur vetë presidenti, shkruan BBC.

42-vjeçari kishte bërë testin pasi i ishin shfaqur disa simptoma dhe tani do të qëndrojë i izoluar për shtatë ditë, bëjnë të ditur nga pallati presidencial Elysee, transmeton Telegrafi.

Macron do “vazhdojë të jetë në krye të vendit” dhe do t’i kryej punët nga shtëpia. Kujtojmë që Franca ka vënë orën policore me qëllim që të parandalohet përhapja e mëtejme e COVID-19.

Deri më tani janë konfirmuar dy milionë raste në këtë vend që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë, ku më shumë se 59 mijë qytetarë kanë humbur jetën si rezultat i infeksionit me COVID-19. /Telegrafi/