Presidenti Thaçi arrin në Plzen te Çekisë në mbështetje të kombëtares

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tashmë ka arritur në Plzen të Çekisë, ku do të përcjellë ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Çekisë në kuadër të kualifikimeve për evropianin 2020.

Burime brenda Presidencës kanë konfirmuar se Thaçi ndodhet tashmë në Çeki.

“Presidenti Thaçi ashtu siç ishte paraparë do të merr pjesë në ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Çekisë”, ka thënë ky burim.