Presidenti Thaçi nderon dëshmorët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka nderuar me urdhërin “Hero i Kosovës” dëshmorët Dinë Grabovci, Habib Berishën, Ibrahim Mazrekun, Ali Zogajn dhe Kujtim Krasniqin.

Image may contain: 3 people, people smiling, suit

Thaçi ka shkruar se lufta e lavdishme e UÇK-së dhe heroizmi i dëshmorëve janë nderi dhe krenaria e popullit tonë.