Prizren: Gjendet një i vdekur afër stacionit të autobusave

Një person është gjetur pa shenja jetë në afërsi të stacionit të autobusave në Komunën e Pzirenit.

Zëdhënësi i Policisë Shaban  Osmanollaj  ka thënë se trupi i pajetë është gjetur sot rreth orës 10.

“Rreth orës 10:01 policia është njoftuar nga Emergjenca për një trup të pajetë në afërsi të stacionit të autbosuëve. Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes ku është bërë edhe identifikimi i trupit. Sipas informacioneve të para dyshohet se i njëjti pra viktima ka pasur probleme me shëndetin mendor”, ka thënë Osmanollaj.

Gjithashtu sipas tij, i njëjti nuk ka qenë i raportuar si i humbur.

“Informatat e para që kemi tani janë se i njëjti ka dalë që tri ditë nga shtëpia por që nuk është raportuar si person i humbur dhe se vendin ku është gjetur i vdekur e ka shfrytëzuar për vend strehim”, tha Osmanollaj.