Qytetarët në Skenderaj i brohorasin Albin Kurtit “UÇK, UÇK…” dhe “Thaçi, Thaçi…”

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shkuar për fushatë në komunën e Skenderajt.

Atje është parë nën mbrojtjen e Njësisë Speciale të Kosovës.

Në disa video të siguruara nga Gazeta Express dëgjohen qytetarët duke brohoritur “UÇK, UÇK”, “Thaçi, Thaçi”.

Kujtojmë se edhe vizita e Kurtit para dy ditësh në Mitrovicë, kishte ngjallur paknaqësi duke shkaktuar incidente në tubimet që ka mbajtur atje.