Ramosaj thotë se Deçani është i paprekur nga COVID-19

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka njoftuar qytetarët dhe mediat se kjo komunë është ende e paprekur nga ccoronavirusi.

Përmes një njoftimi në Facebook, përcjellë Lajme365Ramosaj thotë se personi i cili ka njoftuar IKSHPK-ja, se është infektuar me COVID-19, është nga Lëbusha e deçanit, por i njëjti është rastë i cili ka ardhur nga jasht shtetit i karantinuar në Konvikt.

Njoftimi i plotë:

Qytetarë të Deçanit, është publikuar sonte një informatë se një qytetarë nga Lëbusha e Deçanit është i infektuar nga Corona Virus.

I siguroi qytetarët dhe mediat që ende nuk kemi rastë në Deçan.

Rasti nga Lëbusha, është rastë i cili ka ardhur nga jasht shtetit i karantinuar në Konvikt.

Të cilit-es i dëshiroj shërim të shpejtē si gjithë të tjerve.

Deçani ende nuk ka të infektuar me COVID 19, ka shkruar Ramosaj./lajme365.com