Reagimi i Isa Mustafës për aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas aktakuzës për krime lufte ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit.

Mustafa përmes një postimi në Facebook, përcjell Lajme365, thotë se beson thellë në Luftën e UÇK-së.

Ai shton se lufta e UÇK-së do të konfirmohet nga drejtësia ndërkombëtare si luftë e drejtë dhe pastër, se luftëtarët e UÇK-së luftuan për ta mbrojtur popullin e Kosovës nga terrori, likuidimi dhe gjenocidi serb. /lajme365.com

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3014490825283801&id=955736937825877