Reagimi i Vjosa Osmanit, pas shkarkimit nga pozita e nënkryetares së LDK-së

Pas 70 votave për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga pozita e nënkryetares së LDK-së, Vjosa Osmani vjen me një reagim në facebook, përcjell Lajme365.

Po përjashtohem e diferencohem sepse:
Thashë kurrë me të korruptuarit, dhe ashtu mbeti;
Thashë do t’i sjellim Kosovës ndryshimin e jo mendësinë e vjetër në pushtet, dhe ashtu mbeti;
Thashë se nuk do ta përkrahë asnjë tregtar të kufijve e të sovranitetit, dhe ashtu mbeti.
Thashë për Kosovën do të kërkojmë barazi nëpërmjet reciprocitetit, dhe ashtu mbeti;
Thashë se askujt nuk do t’i punojmë pas shpine, dhe ashtu mbeti;
Pra, u diferencova e shkarkova sepse e mbajta fjalen, ka shkruar ndër të tjera Osmani në Facebook./lajme365.com

Postimi i saj i plotë :

Tags: