Reagon Rasim Demiri, flet për arrestimi i tij

Deputeti i Kosovës nga Koalicioni VAKAT, Rasim Demiri ka reaguar pas arrestimit të tij nga Policia e Kosovës.

Ai përmes një videoje të publikuar në Facebook ka demantuar lajmin për arrestimin e tij, dhe këtë lajmt ai e ndërlidh me votën e tij pë rrezimin e Qeverisë Kurti.

Demiri në këtë video deklaroi se VAKAT do ta mbeshtes gjithmonë shumicën parlamentare në Kuvendin e Kosovës.

Ai gjithashtu tha se i pari e cili e ka pyetur për arrestimin e tij, ishte ish Kryeministri Ramush Haradinaj.

Ja videoja e deputetit Rasim Demiri.