Rikthehen lëkundjet e tokës në Shqipëri

Një lëkundje tërmeti është ndjerë mëngjesin e sotëm në zonën e Durrësit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), epiqendra e tërmetit ka qenë 1 km në jug-perëndim të Karpenit, shkruan lapsi.al.

Tërmeti është regjistruar me një magnitudë 2.9 rihter dhe me një thellësi prej 30 kilometrash.