Rrahmani kundër Avdijajt, në miqësore

(nga TopSporti.com) – Dyshja e reprezentacionit të Kosovës që këtë verë dolën në klube të reja, Amir Rrahmani dhe Donis Avdijaj, do të përballen ndaj njëri tjetrit në miqësoren e përcaktuar parasezonale nga klubet e tyre përkatëse.

Verona ka bërë të ditur se ka aranzhuar miqësore me Trabzonsporin për datën 29 korrik dhe do të luhet në Aktivpark të Austrisë. Amir Rrahmani u bë lojtar i Veronës, ndërsa Avdijaj i Trabzonit këtë verë.