Rrëzohet aeroplani në periferi të Milanos, humbin jetën të gjithë personat në bord

Një aeroplan privat është rrëzuar në një periferi të Milanos, në Via Marignano dhe sipas mediave italiani asnjë nga gjashtë personat që kanë qenë në bord nuk ka shpëtuar.

Agjencia e lajmeve ‘LaPresse’ citoi zjarrfikësit në vendngjarje duke thënë se piloti dhe të pesë pasagjerët në bord u vranë. Deri tani nuk dihen detaje mbi kombësinë e viktimave.

Zjarrfikësit shkruan në Twitter se askush tjetër përveç atyre në bord nuk ishte përfshirë në përplasjen e aeroplanit  pranë një stacioni të metrosë në San Donato Milanese, një qytet i vogël pranë Milanos. Ata thanë se disa makina në një parking aty pranë u dogjën.

‘Sky TG24’ shkruan se aeroplani po fluturonte midis aeroportit Linate të Milanos dhe ishullit italian të Sardenjës.