Rritet numri i viktimave me Covid-19 në Kosovë

Një paciente e moshës 73 vjeçare nga qyteti i Pejës, e cila ishte e infektuar me COVID-19, ka ndërruar jetë sot në Klinikën Infektive.

Lajmi është bërë i ditur përmes një njoftimi për media nga Ministria e Shëndetësisë, përcjell Lajme365.

Tani numri i të vdekurve të infektuar me COVID-19 në Kosovë ka shkuar në 10.

Njoftimi i plotë:

Klinika Infektive njofton se pacientja M.B. e lindur më 1947, nga komuna e Pejës, e cila ishte e hospitalizuar në Klinikën Infektive në Departamentin e Mjekimit Infektiv, e diagnostikuar me Covid-19 dhe e cila është trajtuar nga data 25 mars deri më 16 prill 2020, ka ndërruar sot jetë në këtë klinikë.

E njëjta ka pasur edhe sëmundje shoqëruese.

Kjo është vdekja e dhjetë e shënuar në Kosovë e pacientëve me Covid-19, krahas problemeve të tjera shëndetësore që kishin./lajme365.com