Shërohen nga koronavirusi, këngëtari Muhamet Sejdiu dhe bashkëshortja e tij

Këngëtari nga Gjakova, Muhamet Sejdiu dhe bashkëshortja e tij janë shëruar nga coronavirus duke dalë negativ në testin e fundit.

Lajmin e bëri të ditur, vetë Muhameti përmes një postimi ku njoftoi se pas 14 ditëve në karantinë, sot ka dal negativ në testin e parë për koronavirus pas infektimit.

Njoftimi i plotë:

‘Lajm i gezueshe ne kto momente pas testit qe bem sot une dhe bashkeshortja ime dulem NEGATIV flm Zotit Dhe repartit Infektives Ne Prishtin Shefit repartit mikut dhe vendasit tim prof Sali Ahmetit ponjashtu dr Valbonit Dr ,si dhe drejtoreshes ,dr Linda Ajazaj Berisha Shemsedinit ,dhe dr Blerta,Infermieret,Fitimit dhe Fetijes qe qelluan sonte ktu edhe krejt stafin e infektives ju jeni Hero ju dua flm edhe dr Zeqe Kuqit qe ter kohen ka qen me mua dhe mjeket sherim te shpejt te gjith atyre qe perballen me kete smundje do tja dilni flm edhe Infermieri, Gzimi, Feridit Iliri Nurija sherim te shpejt edhe Shokve te mi Dr Jetish Jetishit Mentor Bytyqit Demir Panorcit dh te gjith atyre qe jon duke u sheru’./Indeksonline/