Shqipëri- Angli, këto janë formacionet zyrtare

Kombëtarja Shqiptare në Futboll, sot do të luaj ndeshjen e dytë në kaulifikimet për kampionatin botëror ”Katar2020”, përball Anglis, duke filluar në ora 18:00

Trajneri Edy Reja në këtë takim nuk mund të llogarisë në mbrojtësin Marash Kumbulla.

Mbrojtësi i Romës e ka lënduar gjurin e djathtë në ndeshjen ndaj Andorrës dhe është kthyer te klubi i tij për t’u trajtuar.

Këto janë Formacionet Zyrtare:

Formacioni startues i Shqipërisë: Berisha, Memolla, Hysaj, Veseli, Gjimshiti, Bare, Uzuni, Laci, Cikalleshi, Broja, Ismajli.

Formacioni startues i Anglisë: Pope, Walker, Shaw, Rice, Stones, Maguire, Foden, Philipps, Kane, Sterling, Mount.