Shteti me 37.724 raste me Covid-19 në 24 orë

India ka shifra të frikshme të infeksioneve me COVID-19.

India ka regjistruar 37.724 raste të reja me Covid-19 të mërkurën, tha Ministria e Shëndetit dhe Mirëqenies së Familjes në vend, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Numri i përgjithshëm i çështjeve në të gjithë vendin tani ka arritur në 1.192.915, i treti më i lartë në botë.

Vendi gjithashtu raportoi 684 vdekje të reja të hënën, duke rritur numrin e vdekjeve në 28.732.

India ka kryer gjithsej 14,724,546 teste Covid-19 që nga e hëna, sipas ministrisë së shëndetësisë.

Që nga e mërkura, India ka regjistruar mbi 600,000 raste Covid-19 vetëm në korrik, që është më shumë se numri i përgjithshëm i infeksioneve të raportuara deri në 30 qershor, shtoi ministria. /Lajmi/