SHTOHEN RASTET E DHUNËS NË FAMILJE NË PEJË

Një burrë e ka rrahur gruan e tij në Pejë, për t’u arrestuar më pas nga Policia.

Ngjarja ka ndodhur ditën që lamë pas, kur rreth orës 16:00 në një lagje në Pejë, burri në gjendje të dehur e rrahë dhe e bënë për spital gruan e tij.

Ndërsa rastin për media e ka konfirmuar edhe Policia e Pejës, e cila e cuke e cilësuar rastin si “Dhunë në familje”, mes tjerash thotë se:“Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është arrestuar, dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje. ·

Ndryshe, ky nuk është rast i rrallë i dhunës në familje, pasi që vetëm në javën që lamë pas ka pasur disa raportime për ngjarje si kjo.