S’ka koalicion me LDK-në, Kurteshi i VV-së ndërlidh Isa Mustafën në rastin e Astrit Deharit

Tashmë pasi dështuan të gjitha negociatat për lidhjen e koalicionit parazgjedhor në mes LDK-së dhe LVV-së, ish deputeti i LVV-së, Sami Kurteshi, ka publikuar një shkrim në të cilën ndërlidh kreun e LDK-së, Isa Mustafa, në rastin e Astrit Deharit.

“Sot, më 30 gusht, mbushen tre vjet qëkur me urdhër të pushtetit politik-policor të udhëhequr nga Hashim Thaçi, Isa Mustafa e Kadri Veseli, nën akuzën për terrorizëm, u arrestuan 6 aktiviste/ë të Lëvizjes Vetëvendosje!”, ka shkruar Sami Kurteshi, në profilin e tij në rrjete sociale.

Ky është postimi i plotë i Sami Kurteshit: