Nesër luhet finalja e Superkupës evropiane në futboll

Nesër në stadiumin ‘ Vodafone Arena’ në Stamboll përballë njëra-tjetrës do të jenë dy skuadrat e mëdha angleze, Liverpool F.C. si kampion aktual i Evropës pas triumfit në Ligën e Kampionëve dhe Chelsea F.C. si kampion në Europa League.

Dhjetëra tifozë nga Kosova kanë marrë rrugë për Stamboll për t’a shijuar këtë sfidë që pritet të jetë interesante dhe që do të ndiqet nga një numër i konsiderueshëm i adhuruesve të futbollit nga e mbara bota.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 me orën tonë lokale (CET).

/lajme365/