Sonte zbulohet fituesi i ‘Topit të Artë’, Messi dhe Van Dijk dy kandidatët kryesorë

Sonte do të zbulohet emri i futbollistit që do ta fitojë “Topin e Artë”.

Ky çmim është më i pëlqyer nga futbollistët për lojën individuale, transmeton Klan Kosova.

Futbollistët Lionel Messi dhe Van Dijk janë dy kandidatët kryesorë për të fituar këtë trofe.

Kujtojmë se Messi tashmë e ka fituar pesë herë; ndërsa Van Dijk kërkon ta fitojë për herë të parë.

Këta janë fituesit e kaluar të Topit të artë:

2018 Luka Modric | Cristiano Ronaldo | Antoine Griezmann

2017 Cristiano Ronaldo | Lionel Messi | Neymar

2016 Cristiano Ronaldo | Lionel Messi | Antoine Griezmann

2015 Lionel Messi | Cristiano Ronaldo | Neymar

2014 Cristiano Ronaldo | Lionel Messi | Manuel Neuer

2013 Cristiano Ronaldo | Lionel Messi | Franck Ribery

2012 Lionel Messi | Cristiano Ronaldo | Andres Iniesta

2011 Lionel Messi | Cristiano Ronaldo | Xavi

2010 Lionel Messi | Andres Iniesta | Xavi

2009 Lionel Messi | Cristiano Ronaldo | Xavi

2008 Cristiano Ronaldo | Lionel Messi | Fernando Torres