Sulm i rëndë ndaj forcave siriane (Video)

Grupet rebele Tahrir al-Sham (HTS) në Siri kanë publikuar video të një sulmi spektakular ndaj forcave të regjimit sirian.

Sulmi ka ndodhur sot në fshatin Tell Sukayk, në lindje të qytetit Hama të Sirisë.

Në pamje e inçizuara nga droni, shihet se si një automjet i mbushur me mjete shpërthyese i afrohet disa automjeteve të forcave siriane dhe shpërthen posa të afrohet pranë tyre.