Sulm i tmerrshëm në Virginia të SHBA-së, 11 persona të vrarë

Gjatë orëve të pasditës, Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tronditur nga një sulm me armë në Virginia, ku kanë humbur jetën dhjetëra persona.

Së paku njëmbëdhjetë persona kanë mbetur të vrarë dhe gjashtë të tjerë rezultojnë se janë plagosur, në shtetin Virginia, të SHBA-së. Kjo për shkak të një gjuajtjes me armë që ka ndodhur në Qendrën Komunale të Virginia Beach, ka bërë të ditur policia amerikane.

Sipas policisë, i dyshuari për këtë sulm punonte pikërisht këtë qendër komunale, i cili kishte qitur me armë në mënyrë të hapur.

Media ndërkombëtare, duke cituar policinë e këtij shteti, raportojnë se sulmuesi që dyshohet për këtë rast ka vdekur tashmë, ndërsa në mesin e të plagosurve është edhe një zyrtar policor.