Të gjithë deputetët e LDK-së të pranishëm në seancën për zgjedhjen e Presidentit

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë arritur në Kuvendin e Kosovës.

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është parë në shoqërinë e shumicës së deputetëve të partisë së tij duke hyrë në seancën e Kuvendit.

Në mesin e tyre fillimisht nuk ishte Agim Veliu dhe kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli, por pastaj ata janë parë brenda sallës së Kuvendit. /Telegrafi/

Tags: ,