Tërmeti godet Kroacinë

Tërmeti kishte një magnitudë 4.3 ballë në shkallën Rihter, shkruan Jutarnji.hr.

Banorët e Banja Lukës ndien një tërmet sot, pak para orës 11 të mëngjesit, epiqendra e të cilit është në Kroacinë qendrore.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në kryeqytetin kroat dhe qytetarët raportojnë se është ndjerë edhe në Bosnjë dhe Hercegovinë, por edhe në Slloveni.