Tërmeti në Shqipëri, fotot që bënë jehonë në mediet botërore

Deri më tani konfirmohet se kanë humbur jetën 18 persona dhe mbi 600 të tjerë të plagosur nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë, veçanërisht Durrësin dhe Thumanen.

Për këtë tërmet vdekjeprurës raportuan edhe mediet botërore.

Kujtojmë se, në Thumane po vazhdojnë kërkimet e disa banorëve të cilët kanë mbetur në gërmadha nga ndërtesat e shembura. Shumë banorë të cilët kanë shpëtuar janë të shqetësuar dhe brengosur për fatin familjarëve të tyre të cilët ende nuk janë gjetur.

Më poshtë gjeni disa nga fotot që bënë jehonë në media.