Thaçi fton serbët në veri që ta ruajnë qetësinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në FB është shprehur se operacioni i sotëm policor është në të mirë të të gjithë qytetarëve pa asnjë dallim. Ai i ka bërë thirrje komunitetit serb në veri që ta ruajë qetësinë dhe ta përkrah luftën kundër krimit të organizuar.

Postimi i plotë i presidentit Thaçi në FB:

Institucionet e rendit dhe ligjit kanë nevojë për besim dhe përkrahje maksimale të tërë shoqërisë në luftën e pakompromis kundër krimit të organizuar, kontrabandës dhe korrupsionit, në tërë territorin e Republikës së Kosovës.

Shpreh keqardhjen time për plagosjen e policit tonë në krye të detyrës dhe i uroj shërim sa më të shpejt.

Në dekadën e dytë të Republikës së Kosovës s’do të ketë vend për krim të organizuar dhe ata që merren me aktivitete të kundërligjshme do të përfundojnë prapa grilave.

Operacioni i sotëm policor është në të mirë të të gjithë qytetarëve pa asnjë dallim dhe ftoj komunitetin serb në veri që ta ruajë qetësinë dhe ta përkrah luftën kundër krimit të organizuar.

Forcimi i rendit dhe ligjit është jetik për barazinë e gjithë qytetarëve dhe përshpejton lëvizjen tonë drejt procesit të integrimeve euroatlantike!