Thaçin e gëzon shërimi i pesë të infektuarve me COVID-19

Presidenti i Kosovës i është gezuar lajmit për sherimin e 5 pecienteve të sherur nga coronavirusi.

Përmes në postimi në Facebook, Thaçi u bën thirrje qytetarëve të qëndrojn në shtëpi dhe të kujdesën për vetën dhe të dashurit e tyre.

Ai shpreson që edhe pacientët e tjerë të shërohen sa më shpejt.

Postimi i plotë i Presidentit Thaçi:

Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim, që së shpejti do të shërohen edhe të tjerët. E përgëzoj stafin mjekësor për punën e mirë që po bën. Qytetarët duhet të vazhdojnë të rrinë në shtëpi dhe të kujdesen për veten dhe më të dashurit e tyre! HTH