Topalli: Pas 3 dekadash, PD nuk ka më asnjë pushtet.

Ish Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka adresuar kritika të ashpra në drejtim të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

“Pas rreth 3 dekadash, PD nuk ka më asnjë pushtet. Partia Demokratike nuk është më as në Parlament dhe nuk ka më asnjë bashki. Me urdhërin për djegien e mandateve, Lulzim Basha e nxori atë me dhunë, jashte Parlamentit duke tradhëtuar e fyer, mbi 400 mijë demokratë, që votuan siglën e kësaj force politike. Me këtë, që është akti më i papërgjegjshëm i historisë së demokracisë, ai praktikisht i ftoi shqiptarët në luftë vëllavrasëse.” ka shkruar Topalli.

Ky është postimi i plotë i Jozefina Topallit: