U jepet lamtumira e fundit Miradije dhe Luan Alushanit

Në varrezat e fshatit Komoran të Drenasit janë varrosur nëna Miradije dhe vëllau Luani, familjarë së ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Imer Alushani.

Ata ndërruan jetë në orët e para të së mërkures.

Fillimisht Luani ndërroi jetë pas një sulmi në zemër që kishte, ndërsa disa orë më vonë kishte vdiq edhe e ëma.

Për vdekjen e tyre gjatë ditës kanë reaguar, duke ofruar ngushllimet e tyre, krerë të institucioneve më të larta në vend si presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj.