Vdes 24-vjecarja nga Ferizaj që u dërgua për shërim në Turqi pasi ishte diagnostikuar me leukemi akute

Valentina Ibrahimi, 24-vjeçare nga Ferizaj, para disa ditësh ishte diagnostikuar me leukemi akute. Ajo nuk mundi t’i përballojë sëmundjes dhe vdiq sot.

Ajo ka vdekur në njërin nga spitalet e Turqisë ku ishte duke marrë trajtim mjekësor.

Lajmin për vdekjen e Valentinës e ka konfirmuar motra e të ndjerës për Gazetën Express.

Për shërimin e saj u deshën rreth 300 mijë euro, ku Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 30 mijë euro, kurse për mbledhjen e mjeteve tjera financiare u angazhuan shumë qytetarë./Express/