Vdes nga Covid-19 oficeri doganor

Oficeri doganor Shkumbim Efendia ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur Dogana e Kosovës përmes një njoftimi në Facebook.

“Dogana e Kosovës fatkeqsisht për herën e dytë hapi homazhet, derisa sot u hapen për oficerin doganor z. Shkumbim Efendia që ndërroi jetë si pasojë e Covid 19. Ushtruesi i Detyrës së Drejtorisë së Përgjithshëm z. Bajram Rexha theksoj “Shkumbimi ishte një nder kolegut tonë më shumë për respektuar, Dogana ka pësuar një humbje të madhe, ngushllimet dhe mendimet tona janë me familjen Efendija”, thuhet në njoftim.