Veseli vazhdon takimet në SHBA

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po vazhdon vizitën e tij në Shtetetet e Bashkuara të Amerikës ku po qëndron për vizitë zyrtare.

Gjatë ditës së sotme Vesseli është takuar me Senatorin Gary Peters dhe Kongresmenin Vern Buchanan me të cilët ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë e rajon, bashkëpunimin ndërmjet Kosovës e SHBA-së, çështjet e sigurisë dhe të ardhmen e ushtrisë së Kosovës dhe në fushën e ekonomisë dhe nxitjen e investimeve amerikane në Kosovë.

Ky është postimi i plotë i Kadri Veselit: